VALİ İDRİS AKBIYIK SINIRDA

HAKKÂRİ-Hakkâri Valisi İdris AKBIYIK Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi’nde bölücü terör örgütüne karşı sınır güvenliğini koruyan askerlerimizi ziyaret etti.

Vali İdris AKBIYIK, ilk olarak 2172 rakımlı Dağbaşı Tepe Üs Bölgesini ziyaret ederek burada PKK terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki kamplardan ülkeye geçişlerini engellemek amacıyla bölgeye hâkim tepelere konuşlu bulunan askerlerimizle bir araya geldi.

Terör örgütü için stratejik bir öneme sahip olan ve teröristlerin geçiş güzergâhını büyük oranda kontrol altında tutabilen 2172 rakımlı Dağbaşı Tepe Üs Bölgesinde sınır nöbeti tutan askerleri de ziyaret eden Vali AKBIYIK, burada askerlerle sohbet ederek bölge ile ilgili komutanlardan bilgi aldı. Vali İdris AKBIYIK ve beraberindekiler, 2016 yılında başlatılan “Şehit Sağlık Üstçavuş Mekân Şahin Operasyonu” kapsamında bölgeyi bölücü terör örgütünden temizlerken şehit olan 8 askerimiz için yapılan anıtı ziyaret ederek şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okudular.

Kaymakam olarak Rize’de başarıyla görev yapan İdris AKBIYIK Hakkâri Valiliğinde dur durak bilmeden Mehmetçiğin yanında.

Daha sonra Vali İdris AKBIYIK, Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Gerki Tepe, Sancak Tepe, Çakıllı ve 49 Nolu Hudut Taşı Üs Bölgelerinde sınır hattını koruyan asker ve polis özel harekât personelini ziyaret etti. Burada açıklamada bulunan Vali İdris AKBIYIK “Irak sınırında bulunan Çukurca ilçesinde 5-6 üs bölgemizi ziyaret ettik. Kahraman askerlerimiz vatanın, milletin huzuru için canla başla görev yapıyorlar. Bizler de onların sayesinde Hakkâri’de ve ülkemizin diğer yerlerinde huzur içerisinde uyuyoruz. Hepsine teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

Valinin ziyaretinde Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin TOKEL, Çukurca Kaymakamı Temel AYCA, Yüksekova Kaymakamı Ramazan KENDÜZLER, Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Yasin KALIN, Hakkâri Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa BALIK, Hakkâri İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Burhan AYDIN ve Çukurca İlçe Emniyet Müdürü Oktay KAPSIZ da eşlik etti.

Haber:İsmet KÖSOĞLU