VERÇENİK SPORCUSU ÜÇÜNCÜ OLDU

Verçenik Dağcılık Kulübü Rize’de İlkleri yapmaya devam ediyor. Verçenik Dağcılık Başkanı Emin ali Kalcıoğlu’bölgede dağcılık konusunda önde bir spor kulübüyüz ’dedi.

Sakarya ilinde 16 kişinin katıldığı Yamaç paraşütü spor tırmanış küçükler ve gençler Türkiye Şampiyonası BOULDER 2.ayağında Verçenik Dağcılık Kulübü sporcusu 3.olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Sakarya’da 16 kişi katıldı küçük erkekler kategorisinde Ali Batın Yıldız 3. oldu.

VERÇENİK SPORCUSU ALİ BATIN YILDIZ SAKARYA’DA ÜÇÜNCÜ OLDU

Yarışma hakkında bir açıklamada bulunan VERÇENİK Dağcılık Kulübü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu’Ali Batın Yıldız sporcumuz ayni zamanda olimpik spor olan spor tırmanış branşında Rize ilininde ilk derece alan Kulübü ve sporcusu oldu. Verçenik Dağcılık spor kulübü temsil ettiği her branşta uzman kulüp antrenörleri ile çalışıyor Ali Batin Yıldız’ın daha önce Türkiye dördüncülüğü vardı git gide çitayı yükseltiyor. Bu basarisinden dolayı kulüp olarak tırmanma ayakkabısı hediye ettik. İl müdürümüz Mustafa Çelik’i ziyaret ettik. İl müdürümüze çok teşekkür ederiz her konuda önümüzü acıyor sporcumuza eşofman ve spor çantası hediye etti’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU