YAĞMUR İKİZDEREYİ BASTI

Bölgede sabah saatlerinde şiddetli yağan yağmur ilçede bazı yan derelerin aşırı taşmasına sebep oldu. Rize-Erzurum karayolu Demirkapı köyünden ulaşıma kapandı.

8 ARAÇ VE BİR KERESTE ATÖLYESİ HASAR GÖRDÜ

İlçenin 6 km yukarısından akan Demirkapı köyü deresi ile Rüzgârlı köyünün dereleri mevcut durumunun birkaç kat oranında taştığı tahmin ediliyor. Rüzgârlı Köyünün köprüsü sel sularıyla yıkıldı. İkizdere deresinin aşır yükselmesiyle ilçenin Erzurum çıkışında karayoluna taşan sular ilçe merkezini bastı.

RİZE-ERZURUM KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Tayyar Latifoğlu isimli esnafın kereste atölyesi sel sularıyla doldu. Bazı İşyerlerinin giriş katları çamurlu suyla doldu. Sokaklarda belediye köy yollarında İlçe Özel İdare ekiplerinin araçları yol açma ve temizlik çalışmasına başladı.
Saat 10.00 den sonra yağmur dindi. Hasar tespit çalışmalarına başlanacağı yetkililer tarafından açıklandı. İlçenin karayolu bağlantısı kesildi.

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz yaptığı açıklamada; “Sel taşkını ikizdere girişinden de ilçe merkemize hucum edip ilçe merkezimizde ciddi bir selintiye sebep olmuştur. Ekipler Hızlı bir şekilde mudahele edip ilçe merkezine gelen taşkın sularını dereye desarj edip ilçe merkezini büyük bir feleketten kurtarmıştır. İkizdere belediyesi ekipoleri , ilçede faliyet gösteren ilçe esnafının ekipleri, il özel idare ekipleri ve dere pazarı belediyesi ekipleri hızlı ve titiz bir çalışma sonuca akşam saatlerine kadar ilçe merkezimizi temizleyerek sokakta yaşamı normale çevirmişlerdir” dedi

Kaymakam Cafer Kaymakçı yaptığı açıklamasında ’maddi zararımız var. Can kaybımız ve kaybımız yok. Demirkapı köyümüzden ulaşıma kapanan Rize-Erzurum karayolunu açma çalışmaları devam ediyor. Köy yollarımızdan araç geçişi sağlanamıyor. İlçemizin kesilen karayolu ulaşımını sağlamak için araçlarla çalışmalar devam ediyor.8 araç hasar gördü’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU