YENİ BİR DÖNEM

   24 Haziran seçimiyle Türk siyasetinde bundan böyle yeni bir dönemle yaşayacağız.

    Cumhurbaşkanlığı sisteminin Başkanlığa devredilmesiyle başlayacak yeni dönemin memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.

    Sistem değişikliğini yönetim olarak uygulamak, vatandaş olarak uymanın bir geçiş dönemi olacağına inanıyorum.

    Cumhuriyet kurulalı beri devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamı yeni dönemde artık olmayacak. Milletvekili Bakan olmayacak. Bakanlar sivil vatandaş veya bürokratlardan atanacak.

    Yeni bir devreye alışmak süreç ister elbette.

  1. Devletinin bekası ve vatan bütünlüğünün korunması ana tema olmak kaydıyla millet olarak Başkanlık sistemine uymanın zorluğunu yaşayabiliriz. Biz millet olarak çok badireler atlatmışız. Yabancısı olduğunuz Başkanlık sistemi de uyulamayacak bir sistem olmasa gerek.

    Sandıktan çıkan her sonuca birey olarak herkesin saygı göstermesi lazımdır, bizde saygı gösteriyoruz. Siyaset ayrı milli menfaatler ayrı kulvarlardır.

     Ani bir kararla verilen 24 Haziran seçimi sonrası ne olacak birlikte göreceğiz.

     Milletvekili seçiminde Rize olarak beklenen çıkan sonuç beklenen sonuçtu. Reisin memleketinde sonucu tahmin etmek zor değil ama demokratik yarışta her parti olmalı. Seçimler halkın konuşamadığı zamanlardaki isteğinin sandıkta tescil edilmesidir.

    Rize’de sandıktan halkoyuyla çıkan3 Milletvekilini de tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum zira Rize’de yapılacak çok iş var. Söz verilen projelerin takipçisi olacağız.

     Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak eski vekil. Listenin 3.sırasında yer alan bir zamanlar Zümrüt Gazetesinde aynı sayfaları paylaştığım Muhammet Avcı kardeşimi dur durak bilmeyen seçim kampanyası sırasındaki heyecan ve koşturması meyvesini verdi. Genç yaşta Rize’ye hizmet peşinde koşması için Meclise gönderdiğimiz Muhammet Avcı Vekilimi özellikle tebrik ediyorum.