YENİ RİZE VALİSİ İKİZDEREDE

Rize Valisi Kemal Çeber ilçeleri tanıma gezilerini sürdürüyor. İkizdere ilçesine gelen Vali Kemal Çeber Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinden sonra Emniyet Amirliği  ve Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek AİHL.de sınıfa girerek ders gören öğrencilerle sohbet etti.

RİZE VALİLİĞİNE ATANAN VALİ KEMAL ÇEBER İLÇELERİ TANIMA GEZİSİNDE İKİZDEREDEYDİ.

    İkizdere ilçesindeki ilk ziyaretinde Kaymakam Abdülhamid Uyar’dan ilçenin sorunları hakkında genel bir bilgi alan Vali Kemal Çeber daha sonra İkizdere Belediye Başkanlığına geçerek Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı. İlçe Emniyet Amirliğin geçerek Emniyet Amiri Mahir Yüksel’den ilçe merkezindeki asayiş olayları konusunda istatistiki bilgiler alarak Özel Harekât Merkezinde ziyarette bulundu. Vatandaşlarla da sohbet eden Vali Kemal Çeber İlçe Jandarma Komutanlığında askerler tarafından törenle karşılandı. Jandarma Komutanı Bçvş. Burhan Işık’tan da ilçe köylerinin ve trafik konusundaki çalışmalarını dinleyen Vali Kemal Çeber’ilçemiz Rizeninen büyük toprak ağına sahip. Yol ağımızda fazla. Asayiş konusunda sıkıntımız olmamasından memnunum. İnsanımız çok bilinçli ve kanunlara saygılıdır. İlçemizde 14 km. Uzunluğundan Doğalgaz Boru hattı geçiyor.14.300 metre uzunluğunda dünyanın 3.en uzun tüneli Ovit Tüneli ilçemizde bulunuyor ’dedi.

Vali Kemal Çeber AİHL. de ders gören bir sınıfa girerek öğrencileri dinledi.

Rize Valisi Kemal Çeber İkizdere ziyaretinde gönüllülerden meydana gelen İkizdere Arama Kurtarma ekibi(İDAK)ı da ziyaret etti.

     Rize’nin doğal afetlerde çok zarar gördüğü gerekçesiyle 2016 yılında dönemin İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar tarafından gönüllülerin katılımıyla kurulan toplamda 20 kişilik Arama Kurtarma Ekibi(İDAK)ni ziyaret eden Vali Kemal Çeber;”İDAK bize çok gerekli bir ekip. Bölgedeki doğal afetleri iyi biliyorum. Doğal afetler ve kazalara karşı şlk kurtarıcılardan olan İDAK ekibine bende yardımcı olacağım. Gerek olduğunda bende çizmelerimi giyerek sizlere yardımcı olurum. Ekibinizi başarılı çalışması için kutluyorum ve bu kuruluşun devam etmesini istiyorum. Her türlü şartlarda sizlere yardımcıyım” dedi.

VALİ KEMAL ÇEBER İDAK’I ZİYARET ETTİ: “İKİZDERE ARAMA KURTARMA EKİBİ BİZE GEREKLİDİR”

     Vali Kemal Çeber’in İkizdere incelemesinde İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağ, Kaymakam Abdülhamid Uyar, Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu İl Genel Sekreter V.Salih Kurtuluş, İlçe Yazı İşleri Müdür Salih Çepnioğlu, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü Muhammed Kalyoncu, AKP İlçe başkanı Ahmet Aksu ve İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU