YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası İkizdere ilçesinde de düzenlenen programla kutlandı. Yoğun bir katılımın olduğu programa siyasi parti temsilcileri de ilgi gösterdi.

Rize Yeşilay Şubesi tarafından İkizdere de düzenlenen program öğrencilerin oluşturduğu kortej ile başladı. Atatürk İlkokul Öğrencileri hazırladıkları döviz ve pankartlarla ilçe içinde bir kortej hazırladı. Yapılan yürüyüşe siyasi parti temsilcilerininde katıldığı dikkatlerden kaçmadı. Kaymakamlık önünde düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlarken açılış konuşmasını İlçe Hastanesi Baştabibi Dr. Oğuz Ali Özşahin yaptı. Dr. Özşahin konuşmasında’ 1-7 Mart haftamız kutlu olsun. Madde bağımlılığı ile hepimiz mücadele etmeliyiz. Öncelikle büyüklerimiz gençlere çocuklara örnek olmalı. Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile hepimizin mücadele etmesi şarttır. Gençlik buhranda. Bağımlılık her türlü kötülüğü yaptırır. Bununla hep birlikte mücadele etmeliyiz. Yeşilay’ımız sosyal anlamda öncülük ederken bizlerde hastanelerimizde hekim olarak elimizden gelen bütün çabayı göstermeye hazırız ’dedi.

YEŞİLAY HAFTASI İKİZDERE’DE KUTLANDI

Rize Yeşilay Şube Başkanı Selim Kandemir yaptığı konuşmasında’ ilim irfan sahibi büyüklerimizin 5 Mart 1920 de kurduğu Türkiye Yeşilay Cemiyeti bugün ülke sathına yayılmıştır. Tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda insanlarımızı her türlü zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıktan korumak ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için mücadelesini sürdürmektedir. Yüzyıla yakındır gençliğe ve topluma zarar veren bütün alışkanlıklarla mücadele etmektedir. Hilal-i Ahdar ismiyle kurulduğu günden bu yana Türkiye Yeşilay Cemiyeti toplumumuz ve gençliğimizle buluşmayı ve kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok çalışmaya imza atmıştır. Şimdi bizler Rize Yeşilay Şubesi Gönüllüleri olarak bu asırlık olgunluğu arkamıza alıp, değişen ve dönüşen dünyada daha aktif daha global ve daha etkin bir anlayışı hayata geçirecek yeni bir sayfa açıyoruz. Biz bireylere düşen görev, gençlerimizi bu tür kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için her türlü eğitimi ve mücadeleyi vermemizdir’ dedi.

Öğrencilerinde yaptığı konuşmalardan sonra Kaymakamlık binasının giriş salonunda Yeşilay sergisi açıldı. Öğrencilere ve katılımcılara Yeşilay amblemli değişik hediyeler dağıtılarak fotoğraf sergisi gezildi. Sergiye İkizdere Kaymakamı Abdülhamid Uyar, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, Rize eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı, RTEÜ Araştırma Hastanesinin eski Başhekimi Prof.Dr.Hasan Türüt,MHP İkizdere İlçe Başkanı Abdürrezzak Uzun ve Muhtarlar vatandaşlar katıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU